vyhledávání
Produkty
Speciální nabídka

D-Link DWS-3024L 24Gbit POE L2+ managed switch

Kalkulačka splátek CETELEM
28775 Kč s DPH

23781 Kč bez DPH
Vyhledané zboží již není možné objednat. Najděte podobné zboží ve stejné kategorii:
Přepínače
Dostupnost: Nedostupné
Part no.: DWS-3024L
Výrobce: D-LINK
Záruka: 10000 měsíců
D-Link DWS-3024L 24Gbit POE L2+ managed switch
Produkt je zařazen:

Popis produktu:
Bezdrátový gigabitový L2 přepínač s 24 porty a 802.3af PoE
Bezdrátový gigabitový přepínač D-Link DWS-3024 je zkonstruován pro provoz bezdrátové sítě ve firemním prostředí. Použitím tohoto zařízení mohou organizace vytvořit vysoce výkonnou, řiditelnou, škálovatelnou a unifikovanou kabelovou/bezdrátovou síť. Tento bezdrátový gigabitový přepínač, vybavený combo SFP, napájením přes Ethernet (PoE) a podporou redundantního napájecího zdroje (RPS), umožňuje firmám snadný přechod na novou generaci bezdrátových sítí podle standardu 802.11n. Díky možnosti nainstalovat bezdrátová zařízení na libovolné místo a centralizované správě lze síť bez problémů vylepšovat.

Centralizovaná bezdrátová síť
Bezdrátový gigabitový přepínač DWS-3024 zvyšuje bezpečnost, řídí šířku pásma a zajišťuje inteligentní chování celé bezdrátové sítě. Profily obsahující SSID, nastavení QoS a šifrovací klíče se konfigurují pouze jednou a pak se použijí pro všechny řízené přístupové body. Navíc je možné přiřadit virtuální SSID k jednotlivým VLAN a dosáhnout tak segmentace bezdrátového provozu. Vyvážení zátěže lze zajistit nakonfigurováním prahových hodnot na jednotlivých vysílačích.

Flexibilní nasazení
DWS-3024 nabízí kompletní sadu funkcí pro správu, takže může být použit jako přepínač na okraji sítě, který sjednocuje kabelový a bezdrátový provoz.
Další možností je nasadit přepínač v jádru sítě v překryvné bezdrátové síti, kde je provoz tunelován do přepínače pro centralizované směrování dat.

Vysoký výkon, snadná instalace
Bezdrátový přepínač, zkonstruovaný pro umístění v kabelové komoře, může podporovat až 48 bezdrátových přístupových bodů (AP). Ty mohou být připojeny buď přímo k portům bezdrátového přepínače anebo nepřímo přes přepínač LAN. V instalacích s velkým počtem AP je možné vytvořit skupinu až 4 přepínačů, aby byl zajištěn roaming mezi AP řízenými různými přepínači. S 802.3af PoE integrovaným do každého portu přepínače mohou být AP umístěny daleko od napájecích zdrojů. Gigabitová konektivita a připravenost pro novou generaci 802.11n zařízení je zárukou ochrany této investice do budoucna.

Dynamické vysílání a řízení výkonu
Řízené AP je možné nakonfigurovat tak, aby v pravidelných intervalech opouštěly svůj pracovní kanál a sledovaly ostatní kanály ve stejném frekvenčním pásmu, což bezdrátovému přepínači umožní vytvořit kompletní mapu rádiového provozu a dynamicky přiřazovat pracovní kanál na každém AP.
Kromě toho je možné řídit výstupní výkon, aby se minimalizovalo rušení.
Pracovní kanály a výstupní výkon jsou automaticky nastavovány při každé nové události v systému, například při přidání nebo odpojení AP. Přepínač lze také naprogramovat na automatickou úpravu nastavení kanálů a výkonu v pravidelných intervalech (např. každých 6 hodin) nebo v nastavených časech (např. ve 2:00 každý den).

Autentizace a zabezpečení
DWS-3024 poskytuje služby na základě identity uživatele, například zapojení do virtuální pracovní skupiny (SSID), typ šifrování, autentizace, sledování polohy a příslušné síťové statistiky. Všechny instalované DWS-3024 sdílejí informace o bezdrátových klientech spojených s jednotlivými AP, což zajišťuje, že se při přecházení uživatelů mezi přístupovými body nemusí provádět znovu jejich autentizace. Kromě kontroly identity připojovaných uživatelů podle lokální databáze přepínače je možné přesměrovat pravidla autentizace uživatelů na externí RADIUS server pro dokončení ověřování. Tato možnost předání funkce zajišťuje, že bezdrátový přepínač nebude přetížen, když se klienti připojují současně k síti.
Samotné přístupové body musí být také autentizovány bezdrátovým přepínačem: pokud se tak nestane, bude AP označen jako „pirátský“.

Zjednodušená konfigurace a instalace
Díky centralizované řídicí platformě je údržba a konfigurace sítě mnohem efektivnější. Pokud některý přístupový bod selže, administrátoři mohou okamžitě zjistit polohu vadného AP a hned jej vyměnit za jiný. DWS-3024 automaticky nakonfiguruje nový AP na stejné nastavení, jaké měl nahrazovaný AP.

Maximální výkon
Kromě rozšířeného směrování na L2 poskytuje DWS-3024 také funkce na L3/L4 a možnost sledování identity. Pomocí centralizovaných pravidel rádiové komunikace, automatické volby nejméně využívaných kanálů a vyvažování zátěže AP může přepínač efektivně řídit šířku pásma pro zajištění optimální provozu WLAN. Rychlý roaming může být prováděn nejen mezi různými AP, ale také mezi logickými IP subsítěmi, což je ideální pro zajištění bezproblémové konektivity při hlasové komunikaci přes bezdrátovou síť (Voice over WLAN). Přepínač nabízí také další pokročilé funkce, jako jsou redundantní gigabitové linky pro sdílení zátěže, segmentace provozu 802.1Q VLAN a IGMP snooping potřebný pro podporu IP multicast streamů.

Maximální ochrana sítě
Každý klient, který se připojuje do bezdrátové sítě, prochází přísným procesem autentizace, aby se zajistila maximální bezpečnost. Ať už je klientem stálý uživatel nebo občasný návštěvník, DWS-3024 chrání celou síťovou infrastrukturu prostřednictvím rozsáhlé sady zabezpečovacích protokolů včetně WPA/WPA2, 802.1X autentizace uživatele a bezpečnostního standardu 802.11i.


Centralizovaná správa bezdrátové sítě
* Sleduje a udržuje autentizaci uživatelů při jejich pohybu v rámci sítě
* Inteligentně rozděluje uživatele do virtuálních skupin podle autentizované identity uživatele
* Poskytuje škálovatelnou, odolnou, integrovanou řídící infrastrukturu
* Centrálně obhospodařuje autentizaci uživatelů/bezpečnostní pravidla
* Zajišťuje správu klíčů pro každý zabezpečovací protokol
* Konfiguruje a kontroluje všechny připojené přístupové body


Škálovatelná kabelová/bezdrátová síťová architektura
* 24 10/100/1000Base-T gigabitových portů
* Přepínací pole (switch fabric): 48 Gb/s
* Až 48 přímo/nepřímo připojených bezdrátových AP
* Smíšené kabelové/bezdrátové připojení z libovolného portu
* 4 combo SFP pro optické připojení
* Možnost spojení až 4 rovnoprávných (peer) přepínačů


Zjednodušená a flexibilní instalace sítě
* 802.3af napájení přes Ethernet (PoE) zjednodušuje instalaci AP
* Gigabitové připojení je připraveno pro budoucí zvýšení rychlosti bezdrátového přenosu
* Redundantní napájecí zdroj maximalizuje provozuschopnost sítě


Zabezpečení
* 64/128/152bitové WEP šifrování dat
* WPA/WPA2 Personal
* WPA/WPA2 Enterprise
* Filtrování MAC adres
* Klasifikace a detekce pirátských AP


Řízení šířky pásma a výkonu
* Automaticky nastavuje přenosové kanály na AP
* Umožňuje rychlý roaming v rámci přepínače
* Vylepšení pro roaming mezi subsítěmi
* Automaticky nastavuje vysílací výkon na AP


Správa LAN
* Funkce L2 : Spanning Tree, 802.3ad Link Aggregation, zrcadlení portů (port mirroring), velké rámce (jumbo frames)
* IPv4 směrování paketů
* QoS s 802.1p prioritními frontami, stupňovité řízení šířky pásma
* Zabezpečení LAN pomocí ACL, RADIUS, TACACS autentizace, prevence DoS, broadcast storm control


Bezpečné a rozmanité řízení
* Webový přístup pomocí HTTP
* Telnet server/klient
* SSH v2, SSL v3
* SNMP v1, v2c, v3, RMON
* SYSLOG, zálohování firmwaru (Dual Image)Přes veškerou snahu zajistit co nejpřesnější popis a technické parametry produktů nemůžeme zaručit, že uváděná data odpovídají skutečnosti. Řada výrobců si vyhrazuje právo změny některých parametrů či vlastností bez předchozího upozornění. Potřebujete-li ujištění o určitých parametrech produktu nebo v případě pochybností, kontaktujte prosím svého obchodníka. Pozdější reklamace vlastností je zbytečnou komplikací pro obě strany.


Diskuze k D-Link DWS-3024L 24Gbit POE L2+ managed switch
Diskuze k produktu: dlink-dws3024l-24xglan-wireless-poe-switch24ap není založena. Pokud chcete vložit nový příspěvek, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.
Pokud chcete sledovat diskuzi emailem, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.