vyhledávání
Produkty
Speciální nabídka

Objektiv Tokina AT-X 12-28 PRO DX Canon

Kalkulačka splátek CETELEM
15179 Kč s DPH

12545 Kč bez DPH
Vyhledané zboží již není možné objednat. Najděte podobné zboží ve stejné kategorii:
Objektivy-specialní nabídka
Dostupnost: Nedostupné
Part no.: T5122801
Výrobce: Tokina
Váha: 0,53
no image
Produkt je zařazen:

Popis produktu:
Objektiv AT-X 12-28 PRO DX 12-28 mm f/4 je nástupce oblíbeného objektivu Tokina AT-X 124 PRO DX II (12-24 mm f/4). Rozšíření ohniskové vzdálenosti z 24 mm na 28 mm přispívá ke zvýšení použitelnosti objektivu. Nová optická konstrukce je podřízena výkonu současných 20 mega-pixelových DX snímačů. Další změny byly provedeny s cílem zlepšení optických vlastností objektivu, jako je barevné vyvážení a ostrost.
Asférický prvek umístěný v přední skupině spolu s lisovanými asférickými prvky (SD) v zadní optické skupině dokonale korigují chromatickou aberaci a zkreslení. Použití SD skla FK01 a FK03 se super nízkou disperzí minimalizuje vznik sekundárního spektra. (Sklo FK01 a FK 03 svými optickými vlastnostmi nahrazuje použití fluoridových prvků.)
SD sklo minimalizuje sekundární spektrum vzniklé chromatickou aberací. U tohoto objektivu se používá optické sklo FK01 a FK03, které mu dává vlastnosti SD (APO). Použití SD skla propůjčuje objektivu excelentní obrazovou kvalitu, koriguje barevnou aberaci celého obrazu a umožňuje přesné zaostření všech barev na rovině obrazového snímače.
Vylepšení přesnosti a výkonu AF je dosaženo použitím senzoru GMR umístěného na řídící AF jednotce. SD-M modul (Silent Drive –Module) výrazně snižuje hlučnost AF mechanizmu. Verze pro Nikon je vybavena vestavěným zaostřovacím motorem.
Rozměry objektivu jsou stejné jako u předchozího modelu AT-X 124 PRO DX II. Mechanismus One-touch Focus Clutch umožňuje rychlé přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním pouhým posunem zaostřovacího kroužku směrem dopředu a dozadu. Objektiv má plynulý a přesný chod ostřícího kroužku v manuálním režimu.

Technické údaje
Bajonet / typ Canon
Délka objektivu [mm] 90,2
Hmotnost objektivu [g] 530
Max. vnější průměr objektivu [mm] 84
Nejkratší vzdálenost zaostření [m] 0,25
Optická soustava - čočky / skupiny 14 / 12
Počet lamel clony 9
Poměr zvětšení pro makro 1 : 4,94
Průměr filtru [mm] 77
Rozsah clonových čísel f/4 ~ f/22
Sluneční clona BH77B (základní výbava)
Úhel záběru 99,37° ~ 54,73°


Přes veškerou snahu zajistit co nejpřesnější popis a technické parametry produktů nemůžeme zaručit, že uváděná data odpovídají skutečnosti. Řada výrobců si vyhrazuje právo změny některých parametrů či vlastností bez předchozího upozornění. Potřebujete-li ujištění o určitých parametrech produktu nebo v případě pochybností, kontaktujte prosím svého obchodníka. Pozdější reklamace vlastností je zbytečnou komplikací pro obě strany.


Diskuze k Objektiv Tokina AT-X 12-28 PRO DX Canon
Diskuze k produktu: objektiv-tokina-atx-1228-pro-dx-canon není založena. Pokud chcete vložit nový příspěvek, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.
Pokud chcete sledovat diskuzi emailem, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.