vyhledávání
Produkty
Speciální nabídka

TS Sexuální výchova

Neaktivní hlídací pes
Pro aktivaci hlídacího psa je třeba se přihlásit.
371 Kč s DPH

307 Kč bez DPH
Vyhledané zboží již není možné objednat. Najděte podobné zboží ve stejné kategorii:
Výuka
Dostupnost: Nedostupné
Výrobce: Terasoft
Záruka: 24 měsíců
no image
Produkt je zařazen:

Popis produktu:

TS Sexuální výchova (pro ZŠ i SŠ)

Tento titul se zabývá velmi potřebnou problematikou, o které se však zatím s dětmi většinou nehovoří. Problematikou, která stále vzbuzuje rozpaky.
Program poutavou a srozumitelnou formou podává informace o anatomii a funkci pohlavních orgánů, menstruačním cyklu, problematice dospívání a sexuálním chování. Velký důraz je kladen na otázku plánovaného rodičovství, podrobně jsou probrány antikoncepční metody, období vzniku nového života, těhotenství a porod. Na závěr jsou zařazeny informace o pohlavně přenosných onemocněních a sexuálních deviacích. Informace podávané v programu jsou v souladu s platnými osnovami pro ZŠ a SŠ. Na CD je program dodáván v několika verzích, které lze zvolit podle věku dítěte.

Ve srovnání s konkurenčními produkty je nutno vyzdvihnout především interaktivní řešení programu. Výkladové obrazovky nemají encyklopedický charakter, nýbrž naprostá většina těchto obrazovek je zakončena otázkou, která dítě nenásilně přiměje se nad danou problematikou zamyslet. Na špatné odpovědi program reaguje interaktivní nápovědou. Poměrně podrobná a snadno ovladatelná je i encyklopedie, která je samozřejmě také součástí programu.

Vzhledem k tomu, že TS Sexuální výchova je původním českým produktem, informace v něm obsažené korespondují se situací u nás. To se týká např. konkrétních příkladů produktů v kapitole "Antikoncepce", ale i celkového přístupu ("otevřenosti") k uživateli, který by měl být přiměřený zvyklostem a nevyvolávat nepřiměřeně pobouřené reakce. To platí samozřejmě zejména proto, že primární oblastí nasazení tohoto produktu je oblast školství.

Jak již je u programů Terasoft dobrým zvykem , požadavkům škol odpovídají i ostatní parametry produktu. Jde především o "robustnost" a jednoduché ovládání, snadno zvládnutelné i pro pedagogy s menšími zkušenostmi s PC. Nezanedbatelnou výhodou je i malá hardwarová náročnost. Program lze bez problémů používat již na PC s procesorem 486DX2/50 MHz, 8 MB RAM a Windows 3.1. Multilicenční verze programu umožňuje provoz ze síťového serveru.

Přestože je produkt v prodeji teprve krátce, o jeho kvalitě nás přesvědčují velmi spokojené reakce jeho uživatelů. Školy oceňují především jeho obsažnost, komplexnost a srozumitelnost při zachování určité "decentnosti" při podávání těchto někdy trochu delikátních informací. Výhodou je také kompletní kvalitní ozvučení všech textů v programu, které jej zpřístupňuje i dětským uživatelů s horšími schopnostmi čtení (takových je bohužel velké množství právě mezi skupinami, které podobné informace potřebují nejvíce). S obdobně kladnými reakcemi se setkáváme i od soukromých uživatelů, kde náš produkt dokáže dostatečně poutavě informovat nejenom děti, ale velmi často se mnoho nového dozví i jejich rodiče (např. informace o antikoncepčních metodách jsou zpracovány velmi podrobně).

Z obou stran - škol i soukromých uživatelů je kladně hodnocena cena produktu. Pro soukromé uživatele je cena poloviční ve srovnání s podobně zaměřeným konkurenčním produktem. Podobně příznivá je i cena pro školy zahrnující síťovou verzi, kterou lze instalovat na server a provozovat na libovolném počtu PC. Ale ani pokud škola nemá počítače propojené v síti, neztrácí multilicenční výhody. Za režijní cenu (60 Kč za kus) si může objednat libovolný počet dalších CD pro použití v počítačích školy.


Přes veškerou snahu zajistit co nejpřesnější popis a technické parametry produktů nemůžeme zaručit, že uváděná data odpovídají skutečnosti. Řada výrobců si vyhrazuje právo změny některých parametrů či vlastností bez předchozího upozornění. Potřebujete-li ujištění o určitých parametrech produktu nebo v případě pochybností, kontaktujte prosím svého obchodníka. Pozdější reklamace vlastností je zbytečnou komplikací pro obě strany.


Diskuze k TS Sexuální výchova
Diskuze k produktu: ts-sexualni-vychova není založena. Pokud chcete vložit nový příspěvek, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.
Pokud chcete sledovat diskuzi emailem, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.