vyhledávání
Produkty
Speciální nabídka

D-Link DGS-1210-08P Smart PoE switch, 8x GbE PoE+, 2x SFP, PoE 65W, fanless

Kalkulačka splátek CETELEM
3121 Kč s DPH

2579 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem v eshopu
Part no.: DGS-1210-08P
Výrobce: D-LINK
Záruka: 10000 měsíců
D-Link DGS-1210-08P Smart PoE switch, 8x GbE PoE+, 2x SFP...
Produkt je zařazen:

Popis produktu:
Napájení PoE na 8 z 10 gigabitových portech s maximálním celkovým příkonem 78 W
Automatická detekce zařízení 802.3af/pre-standard a 802.3at
Konstrukce 3. generace s vylepšenými funkcemi pro správu a zabezpečení
Konstrukce bez interního ventilátoru, ideální pro prostředí otevřených kanceláří
Druhá generace technologie D-Link Green s unikátní časově závislou funkcí napájení Power over Ethernet (PoE)
Důkladné zabezpečení pomocí 802.1X autentizace a seznamů pro kontrolu přístupu (ACL) podle IP/MAC adres
Ochrana před nežádoucím škodlivým provozem a snížením výkonu pomocí funkce D-Link Safeguard Engine™
Funkce Auto Voice VLAN pro automatické upřednostnění digitálního přenosu hlasu
Funkce Quality of service (QoS) a řízení šířky pásma (odstupňování po 64 kb/s)
Vysoká spolehlivost s funkcí detekce smyček (LBD – Loopback Detection) a diagnostikou kabelů
Snadná správa přes webové rozhraní
Utilita SmartConsole pro společnou správu několika přepínačů


DGS-1210-10P je součástí 3. generace Web Smart přepínačů D-Link, která v sobě integruje pokročilé funkce pro správu a zabezpečení, vysoký výkon a škálovatelnost.
Má inovovanou konstrukci bez interního ventilátoru, což zaručuje tichý provoz a delší životnost. To vše dělá z DGS-1210-16 kompletní a cenově výhodné řešení pro malé a střední podniky (SMB).

Podpora napájení přes Ethernet (PoE)
DES-1210-10P obsahuje 8 PoE portů. Poskytují buď až 30W na 2 porty, 15,4 W na 4 porty, nebo 7.5W na 8 portů. To umožňuje napájet z přepínače libovolné 802.3af/pre-standard zařízení, jako jsou síťové kamery a IP telefony, stejně jako 802.3at zařízení, jako jsou 802.11n přístupové body. Jedinečnou funkcí přepínače je programovatelné napájení PoE, takže zařízení připojené k PoE portům lze zapínat-vypínat v určitou dobu, aby šetřily energii.

Bezproblémová integrace
DGS-1210-10P obsahuje 10 10/100/1000Mb/s portů, ke kterým lze připojit dosavadní kabely Cat.5 s kroucenými páry vodičů.
Kromě toho jsou poslední dva porty přepínače DGS-1210-10P připraveny jak pro metalické, tak SFP připojení, a nabízí tak flexibilní řešení pro připojení serveru přes optické rozhraní. Administrátor může přepínač rychle nainstalovat s použitím výchozího nastavení a nemusí si dělat starosti s rekonfigurací nastavení a zajištěním snadného přístupu uživatelů.

Rozsáhlé funkce na 2. vrstvě
Přepínač je vybaven kompletní sadou funkcí na 2. vrstvě (L2), včetně IGMP Snooping, Port Mirroring, Spanning Tree a Link Aggregation Control Protocol (LACP). Funkce IEEE 802.3x Flow Control umožňuje připojit servery přímo k přepínači a zajistit rychlý a spolehlivý přenos dat. Gigabitové porty, které zvládnou až 2000 Mb/s v režimu Full Duplex, nabízejí vysokorychlostní datové připojení k serverům s minimálními ztrátami při přenosu dat. Mezi funkce pro údržbu sítě patří detekce smyček (Loopback Detection) a diagnostika kabelů. Funkce Loopback Detection se používá pro detekci smyček vytvořených určitým portem a automaticky odpojuje ovlivněný port. Diagnostika kabelů slouží síťovým administrátorům pro rychlé otestování kvality metalických kabelů a také pro určení typu závady kabelu.

QoS a řízení šířky pásma
Tento přepínač se výborně hodí pro nasazení v prostředí VoIP, protože podporuje funkce Auto Voice VLAN a Differentiated Services Code Point (DSCP) QoS pro VoIP aplikace. Auto Voice VLAN bude automaticky předávat hlasový provoz z IP telefonu do přiřazené VLAN, čímž zlepší fungování VoIP služeb. Díky vyšší prioritě a vyhrazené VLAN zaručuje tato funkce kvalitní a bezpečný VoIP provoz. DSCP označuje části IP paketu a umožňuje tak přiřazovat síťovému provozu různé úrovně služeb.
Pomocí řízení šířky pásma (Bandwidth Control) může síťový administrátor zarezervovat určitou šířku pásma pro důležité funkce, které vyžadují větší šířku pásma nebo vyšší prioritu.

Zabezpečení sítě
Unikátní funkce D-Link Safeguard Engine chrání přepínač před zahlcením nežádoucím provozem, vyvolaným virovými útoky. Přepínač dále podporuje 802.1X autentizaci podle portů přes externí RADIUS servery. Kromě toho zvyšuje bezpečnost také funkce ACL (Access Control List), která pomáhá chránit interní IT síť. Další funkcí DGS-1210-10P je ARP Spoofing Prevention, která chrání před útoky na ethernetovou síť, které by mohly umožnit útočníkovi sledovat datové rámce v LAN, zasahovat do provozu sítě nebo provoz zcela zastavit posíláním podvržených ARP zpráv do sítě. Na ochranu před útoky typu ARP Spoofing používá přepínač funkci Packet Control ACL, aby zablokoval nežádoucí pakety, které obsahují podvržené ARP zprávy. Pro zvýšení bezpečnosti se využívá také funkce DHCP Server Screening, která monitoruje pakety z nelegálně připojených „pirátských“ DHCP serverů na uživatelských portech, aby se zabránilo neoprávněnému přiřazování IP adres.

Univerzální správa
DGS-1210-10P nabízí utilitu SmartConsole a webové ovládací rozhraní, které umožňují administrátorům řídit chod sítě až do úrovně jednotlivých portů. SmartConsole umožňuje uživatelům snadno vyhledat několik Web Smart přepínačů D-Link ve stejném L2 síťovém segmentu. Díky této utilitě nemusí uživatelé měnit IP adresu svého PC, aby mohli provést počáteční nastavení Smart přepínače. Přepínače, zapojené ve stejném L2 síťovém segmentu jako uživatelský PC, jsou zobrazeny na obrazovce a je s nimi možné ihned pracovat. U nalezených přepínačů je možné provádět změny základních i pokročilých konfiguračních nastavení včetně změn hesla a upgradů firmwaru.
Řada DGS-1210 podporuje také D-View 6.0, aplikaci pro správu sítě vyvinutou firmou D-Link, a rozhraní CLI (Compact Command Line Interface).
Správa přepínačů pomocí CLI je možná přes Telnet. Umožňuje provádět základní nastavení, například změnu hesla nebo načtení firmwaru nebo konfiguračního souboru.

D-Link Green
DGS-1210-10P má implementovanou inovativní technologii D-Link Green, která šetří energii, aniž by to negativně ovlivnilo provozní výkon nebo funkčnost přepínače.
Přepínač reaguje na vypnutí připojených síťových zařízení tím, že uvede příslušný port do pohotovostního stavu, který vyžaduje méně energie. Dále automaticky detekuje délku připojených kabelů, což umožňuje snížit energii potřebnou pro přenos dat po kratších kabelech do délky 20 m.
Certifikace D-Link Green zaručuje, že přepínač splňuje direktivy RoHS (Restriction of Hazardous Substances) a WEEE (Waste Electrical and Electronic Equipment). RoHS omezuje použití některých nebezpečných materiálů při výrobě elektrických a elektronických produktů, zatímco WEEE se týká správné likvidace a recyklace těchto produktů a obalů, aby se zmenšilo množství odpadu.

10 10/100/1000 Mb/s gigabitových ethernetových portů
2 Combo 10/100/1000Base-T/SFP gigabitové uplinky

Napájení přes Ethernet (PoE)

30 W (max.) na portech 1~8
30 W (max.) na 2 portech, nebo 15.4 W (max.) na 4 portech, nebo 7.5 W (max.) na 8 portech
Maximální celkový příkon: 78 W
Časově závislé PoE

Výkon/Odolnost

Přepínací výkon: 20 Gb/s

Bezpečnost

AC


Přes veškerou snahu zajistit co nejpřesnější popis a technické parametry produktů nemůžeme zaručit, že uváděná data odpovídají skutečnosti. Řada výrobců si vyhrazuje právo změny některých parametrů či vlastností bez předchozího upozornění. Potřebujete-li ujištění o určitých parametrech produktu nebo v případě pochybností, kontaktujte prosím svého obchodníka. Pozdější reklamace vlastností je zbytečnou komplikací pro obě strany.


Diskuze k D-Link DGS-1210-08P Smart PoE switch, 8x GbE PoE+, 2x SFP, PoE 65W, fanless
Diskuze k produktu: dlink-8port-10-100-1000-gigabit-poe-smart-switch-incl-2-combo-1000baset-sfp není založena. Pokud chcete vložit nový příspěvek, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.
Pokud chcete sledovat diskuzi emailem, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.